• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

YouTube SEO Nedir? Nasıl Anahtar Kelime Bulunur?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Youtube kategorisinde Yunus tarafından oluşturulan YouTube SEO Nedir? Nasıl Anahtar Kelime Bulunur? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 108 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Youtube
Konu Başlığı YouTube SEO Nedir? Nasıl Anahtar Kelime Bulunur?
Konbuyu başlatan Yunus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yunus

Yunus

Moderatör
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
143
Puanları
28
Youtube Seo Nedir?

YouTube seo ,youtube videolarınızn gerekli anahtar kelimeler ve açıklamalar kullanarak bulunduğu kategoride üst sıralara çıkmasını sağlayan bir optimize işlemidir.


YouTube Anahtar Kelime Araştırması

YouTube SEO süreci, video anahtar kelime araştırmasıyla başlar .Çünkü bu anahtar kelimeler sayesinde video içeriğiniz hakkında araştırma yapanların sizin içeriğinize kolayca ulaşmasını sağlayacaksınız.

İlk adımınız, büyük bir ‘potansiyel anahtar kelime listesi’ oluşturmaktır. Ardından, bir sonraki adımda,bu listenizdeki en iyi anahtar kelimeleri seçmeniz gerekecektir.


Peki YouTube Videolarınız için anahtar kelimeleri nasıl bulacağınız?

Kendiminde kullandığı favori stratejilerimden biri ve aynı zamanda çok basit olan YouTube arama önerme özelliğini kullanmak.Yapmanız gereken tek şey YouTube'a gidip bir kelime veya cümle aramak.


[url=https://hizliresim.com/NLXRVk][/URL]Burada çıkan kelimeler aranma hacmi yüksek olan kelimelerdir.Ayrıca video içeriğinizdeki konuyu anlatan popüler bir videonun optimize edildiği anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.Herhangi videonun başlığında , açıklamasında ve video etiketlerinde kullandığı anahtar kelimeleri rahatlıkla bulabilirsiniz.İkincisi, listenizdeki en iyi anahtar kelimeyi bulun.

Bu oluşturduğunuz anahtar kelimelerinin arasından şimdi en iyisini seçmeniz gerekmektedir.Bunu da anahtar kelimenizi YouTube’da arayarak çıkan sonuçları analiz etmeniz gerekmektedir.
Örneğin aradığınız bir anahtar kelimede +500.000 sonuç çıkıyorsa bu anahtar kelimesinin rekabet oranı yüksek demektir.Çünkü bu anahtar kelime hakkında bir çok içerik girişi olmuş.Bu yüzden rekabeti yüksek kelimelerde içerik hazırlarsanız sizden daha önce hazırlanmış içerikleri geçerek birinci sıraya girmeniz bir hayli zor olacaktır.Bunun yerine rekabeti düşük anahtar kelimeleri bulmaya çalışın ve böylelikle biraz da olsa kolay bir şekilde yükselebileceksiniz.


İpuçları:
  • Videonuzun başlığı en az 5 kelime uzunluğunda olmalıdır.
  • Başlıkta anahtar kelimelerinizden birisi geçmelidir.
  • Video içeriği ile başlık uyumlu olmalıdır.

Video açıklamanız çok önemlidir.

Video açıklamanız YouTube ve Google’ın videonuzun içeriğini anlamalarına yardımcı olur. Videonuzu ne kadar iyi anlarlarsa, sıralama o kadar yüksek (Önerilen Video kenar çubuğunda daha sık görüneceksiniz).

  • Anahtar kelimenizi ilk 25 kelimeye dahil edin
  • Açıklamayı en az 250 kelime yapın.
  • Açıklamanızda anahtar kelimeniz en az 2-4 kez geçsin.
  • Fazla abartıya kaçmadan içeriğiniz hakkında etiketler kullanabilirsiniz
Videonuzu daha fazla insanlara ulaştırmayı hedefleyin.Diğer sosyal medyalarda YouTube videolarınızı paylaşın.Unutmayın ne kadar çok etkileşim alırsanız o kadar hızlı bir şekilde YouTube kanalınız büyüyecektir.

Devamı için takipte kalın!!

 
Üst