• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Off - Topic kategorisinde Yunus tarafından oluşturulan Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Off - Topic
Konu Başlığı Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek
Konbuyu başlatan Yunus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yunus

Yunus

Moderatör
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
170
Puanları
28
Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek
Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte buna dayalı teknolojileri işini entegre etmek isteyen şirketlerde 5 yeni mesleğin öne çıktığı belirlendi. Hesaplama Teknoloji Endüstrisi Birliği (CompTIA) verilerine dayanılarak yapılan araştırmaya göre işte yapay zekanın en çok ihtiyaç duyduğu geleceğin 5 mesleği…

Şirketlerin üst düzey yöneticilerinin ve yönetim kurullarının gündeminin ilk sıralarında yer alan yapay zeka teknolojisi, istihdam politikalarını yeniden şekillendiriyor. Yapay zeka uygulamalarını tüm operasyonel süreçlere entegre etmek isteyen şirketler, yeni mesleklere kapılarını aralıyor.
Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG, yapay zeka teknolojisini iş süreçlerine entegre etmek isteyen şirketlerde 5 yeni mesleğin öne çıkacağını açıkladı.

Bu mesleklerin, teknoloji uygulamalarından doğan ihtiyaca göre belirlendiği vurgulanarak, bilişim teknolojisi alanında faaliyet gösteren Hesaplama Teknoloji Endüstrisi Birliği’nin (CompTIA) verilerine dikkat çekti.
Yapılan birçok araştırmada Yapay zeka uzmanları talep gören meslekler arasında ilk sıralarda yer alıyor.


İŞTE O MESLEKLER
Verilen bilgiye göre yapay zeka projelerinde görevlendirilen ekipler içinde yer alan sözkonusu beş meslek şunlar:


Yapay Zeka Mimarı
Bu uzmanlar, şirketlerin tüm iş süreçlerini inceledikten sonra yapay zekanın nasıl konumlandırılacağına ve hangi görevleri üstleneceğine karar veriyor. Yapay zeka mimarları ayrıca yapay zeka kullanımının performansa etkilerinin değerlendirmesinden ve sıradan işlerden kurtulan insan kaynağının asıl işlere odaklanmasının optimize edilmesinden de sorumlu.


110 bn62 1024x618 - Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek


Yapay Zeka Ürün Yöneticisi

Yapay zekan mimarlarıyla yakın çalışan bu yöneticiler, farklı takımlar arasında irtibat kurup, yapay zeka teknolojisine geçişin sorunsuz yaşanmasını sağlıyorlar. İnsan kaynaklarıyla da dirsek temasında olan yapay zeka ürün yöneticileri, insanlar ve makinelerden en iyi performansı alabilmek için gerekli olan organizasyonel değişikliklerin belirlenmesi görevini üstleniyor.

gelecegin meslekleri 1 - Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek


Veri Bilimci
Her geçen gün artan veri yığınları arasından gerekli olanları ayıklayarak bunlardan anlamlı içgörüler çıkarmak için veri bilimcilere her zaman ihtiyaç olacak.

fft371 mf28351769 - Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek


Yazılım Mühendisi
Bu yazılım mühendisleri mevcutlardan farklı eğitiliyor. Çünkü yapay zeka teknolojisinin deneme safhasından tüm süreçlere geçirilmesi firmaların karşılaştığı en önemli sorun. Bu noktada veri bilimcilerden gelen bilgileri işleyerek yapay zekanın kullanıma alınacak seviyeye getirecek kişiler yazılım mühendisleri.

112847 - Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek


Yapay Zeka Etik Bilimcisi
Yapay zekanın yaratacağı sosyal ve ahlaki etkilerle, firma standartlarını ve mesleki ahlak kurallarını uyumlu hale getirme görevini yapay zeka ahlak bilimciler üstlenecek.
Gelecek planları yapanlara umarım biraz yol göstermiş olmuşuzdur.
Mutlu günler dilerim.
 

Yazar: Yunus
Makale Başlığı: Yapay Zeka İhtiyacıyla Parlayan 5 Meslek
Kaynak URL: Google Ailesi | Webmaster Platformu-https://googleailesi.com
Teklif & Paylaşım Kuralları: Kaynağın dahil edilmesi şartıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya yazarın izni olmadan başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst