• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Wordpress | Sorunlar & Hatalar kategorisinde ahmetssancar tarafından oluşturulan Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm] başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Wordpress | Sorunlar & Hatalar
Konu Başlığı Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]
Konbuyu başlatan ahmetssancar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ahmetssancar

ahmetssancar

Moderatör
Katılım
26 Şub 2020
Mesajlar
79
Puanları
8
Konum
İzmir
Bu hatayı tüm sitenizde mi görüyorsunuz? Yoksa sadece belirli sayfalar için mi ? Yada sadece admin paneli için mi? Error Establishing a Database Connection hatası almanızın sebebi wordpress site dosyalarınızın veritabanıyla bağlantı kuramamasından kaynaklıdır. Hatanın bu olduğunu biliyoruz fakat asıl problem bu hatanın bir çok sebepten kaynaklanabilecek olması. Eğer wp-admin beyaz sayfa hatasını bu sebepten alıyorsanuz ki beyaz ekranın üst kısmında büyük puntolarla “Error Establishing a Database Connection” diye yazar, ozaman Error Establishing a Database Connection hatası [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımı kesinlikle okuyun derim.

Beyaz Ekran Hatası
Wordpress Beyaz Ekran Hatası Detaylı Çözüm

Memory (bellek) limitini aşmanız, kullandığınız bir eklentinin düzgün çalışmaması, kötü kodlanmış bir tema kullanmanız, hosting hizmetinizde bir problem olması gibi durumları beyaz ekran hatası için başlıca nedenler olarak gösterebilirim. Beyaz Ekran Hatası WordPress [Detaylı Çözüm] başlıklı yazımda bahsettiğim problemleri nasıl aşacağınıza oldukça detaylı bir şekilde anlattım. Eminim ki fayda sağlayacaktır.

Yanlış Şifre Sorunu
Wp-admin Beyaz Sayfa hatasıDoğru kullanıcı adı ve şifre girdiğine emin olupta Wp-admin giremiyorum diyenler için söyleceyeğim şey; şunu bilmelesiniz ki hacklenmiş olabilirsiniz. Ama korkmayın henüz hiç birşey için geç olmayabilir. Admin şifrenizi phpmyadmin panelinden girip değiştirmeniz gerek. Bunu nasıl yağıcağınızı MySQL Üzerinden WordPress Admin Şifresi Değiştirme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

Admin Yetkilerini Kaybetmek
Bazen wp-admine giriş yapsanız bile admin panelinizde ayarlara, foksiyonlara ulaşamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz (Örn: Eklentilere, Temaya, Ayarlara ulaşamama) ki buda hacklenmiş olduğunuz anlamına gelebilir. Bu gibi durumlarda MySQL üzerinden wordpress sitenize yeni bir admin atamanız gereklidir. Bunuda nasıl yağıcağınızı MySQL Üzerinden WordPress Admin Ekleme başlıklı yazımda detaylı anlattım.

PHP Hataları (Syntax Hatası, Beklenmedik Fonksiyon Hatası, vs.)
Syntax error - Syntax Hatası - Wp-admin Beyaz Sayfa

Php hataları genellikle başka bir siteden yada herhangi bir kaynaktan bulduğunuz bir kodu sitenize yapıştırdıktan sonra olur. Buda, kodu yanlış dosyaya yada doğru dosyaya olsa bile dosyanın içindeki yanlış satırlara yapıştırmanızdan kaynaklanabilir. Eğer böyle bir yanlışlık yaptıktan sonra tüm siteniz beyaz sayfa hatası verirse ilk yapmanız gereken şey derin bir nefes almak.

Sonrasıda FTP yada cPanel üzerinden dosya yöneticisine bağlanmak. FTP ile sitenize bağlandıktan sonra kodu en son hangi dosyanın içine yapıştırdıysanız (yani hatayı almadan hemen öncesi) dosyayı bulup içerisinden yapıştırdığınız kodu silmeniz ve kaydetmeniz olacaktır. Bunu yaptıktan sonra siteniz düzelip eski haline gelecektir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Parse error: syntax error, unexpected $end Hatası WordPress başlıklı yazımdan faydalanabilirsiniz.

Wp-admin beyaz sayfa hatası alan, wp-admine giremiyorum diyen wordpress kullanıcıları, umarım bu hataya neden olacak tüm durumları ana başlıklarıyla anlatmam işinize yaramıştır. Yazdıklarımı uygulamaya çalışırken problem yaşadıysanız, yorum olarak bana geri bildirim iletin, en kısa zamanda cevaplayıp elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
 

Yazar: ahmetssancar
Makale Başlığı: Wp-admin Beyaz Sayfa – Giremiyorum [Detaylı Çözüm]
Kaynak URL: Google Ailesi | Webmaster Platformu-https://googleailesi.com
Teklif & Paylaşım Kuralları: Kaynağın dahil edilmesi şartıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya yazarın izni olmadan başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst