• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Türk İşi Dondurma Netflix’de!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Haber & Gündem kategorisinde ARES tarafından oluşturulan Türk İşi Dondurma Netflix’de! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 112 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Haber & Gündem
Konu Başlığı Türk İşi Dondurma Netflix’de!
Konuyu başlatan ARES
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
First message reaction score
Son Mesaj Yazan ARES

ARES

Risk Al.
14 Kas 2019
8
5
3
Kütahya
Turkish'i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish'i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay'ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Dağıtımcı; Mars Dağıtım
Yapım yılı; 2019
Gişe; Türkiye Gişe Rakamları 546,083 Kişi
Dil; Türkçe, İngilizce

FRGMAN

937671F8-76BF-4B09-94EC-526ED3FAC89F.jpeg