• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

SON DAKİKA: Manisa’da 5.1 Şiddetinde Deprem Oldu!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel kategorisinde bunyaminbayindir tarafından oluşturulan SON DAKİKA: Manisa’da 5.1 Şiddetinde Deprem Oldu! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel
Konu Başlığı SON DAKİKA: Manisa’da 5.1 Şiddetinde Deprem Oldu!
Konuyu başlatan bunyaminbayindir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
First message reaction score
Son Mesaj Yazan bunyaminbayindir

bunyaminbayindir

Moderatör
10 Ocak 2020
20
9
13
İstanbul
Türkiye’nin doğusunda ve batısında yüksek şiddetli depremlerin sayısı artıyor. Geçtiğimiz hafta Manisa Akhisar’da yaşanan depremin ardından Elazığ Siverek’te de 6,8’lik bir deprem yaşanmıştı. Manisa Kırkağaç merkezli, başta İzmir ve çevre iller olmak üzere İstanbul’a kadar hissedilen 5.1 şiddetinde yeni bir deprem daha gerçekleşti.

28 Ocak (bugün) saat 14:26’da, merkez üssü Manisa Kırkağaç olarak doğrulanan 5.1 şiddetinde deprem gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta, 22 Ocak tarihinde Manisa Akhisar’da gerçekleşen 5.6 şiddetindeki depremin ardından, kısa süre içinde bölge bir riskli sarsıntı daha yaşanmış oldu.
Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan detaylara göre Manisa Kırkağaç merkezli deprem, yerin 11,8 kilometre altında gerçekleşti. Rasathane’nin aktardığı son deprem verilerine göre bölgede geçtiğimiz haftadan bu yana 1.0 ila 3.5 şiddetleri arasında sarsıntılar yaşanıyordu. Yaşanan 5.1’lik depremin ardından resmi açıklamalar bekleniyor.
manisa deprem

Deprem İstanbul, İzmir, Çanakkale, Bursa'da da hissedildi
Vatandaşlar, Manisa ve çevre iller dışında İstanbul'a ve Kütahya'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada depremi hissetiklerini bildirdiler. 24 Ocak'ta Elazığ'da gerçekleşen 6.8'lik deprem de geniş bir coğrafyadan, pek çok farklı şehir ve ülkeden hissedilmişti.
AFAD verilerine göre depremin şiddeti 4.8
Kandilli Rasathanesi'nin verileri Yerel Büyüklük (ML) ölçüm tekniğine dayandığı için şiddet 5.1 olarak açıklanmıştı. AFAD'ın Moment Büyüklüğü verilerine göre depremin şiddeti 4.8 olarak açıklandı. Ayrıca Kandilli Rasathanesi, depremin derinliğinde düzeltmeye giderek yerin 9,1 kilometre altında gerçekleşen bir sarsıntı olduğunu açıkladı.​