• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Şifreleriniz Güvenli Mi?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Off - Topic kategorisinde Yunus tarafından oluşturulan Şifreleriniz Güvenli Mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Off - Topic
Konu Başlığı Şifreleriniz Güvenli Mi?
Konuyu başlatan Yunus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
First message reaction score
Son Mesaj Yazan Yunus

Yunus

Moderatör
7 Kas 2019
79
18
8
Şifreleriniz Güvenli Mi?
İnternet keşfedildiğinden beri çok hızlı bir şekilde yeni Websiteler çıkmakta gününün çoğunu internette geçirenler olarak birçok Website de üyelik ve bu üyeliklerde kullandığımız şifreler mevcut.

Kimilerimiz güvenlik amaçlı şifreleri Online bir sitede kimileri bir programda kimileri cihazında çok nadir de olsa bir kitle de aklında tutuyor.

Ben kendi açımdan konuşayım 200 üzerinde Website’ye üyeliğim olduğunu çok net söyleyebilirim.Bu Websitelerin 30 una gündelik olarak giriş yapıyor olsam gün boyunca tam 30 farklı şifre girmem gerekecek yada Browser’ınıza kaydedip otomatik gireceksiniz.

en-iyi-şifreleme

Şifrelerinizin hepsi tamamen birbirinden farklı ve tahmin edilmesi zor şifrelerse sizi tebrik ederim sizin şifrelerinizin kırılma ihtimali diğerlerine göre daha düşüktür.

Eğer belli bir mantığa göre birbirine benzeyen, tamamen aynı , 12345 gibi çok basit şifre kombinasyonu gibi şifreler koyuyorsanız işte siz tehlikedesiniz demektir.Günümüzde artık şifre kırma olayı günden günde daha çok basitleşiyor güvenlik ise daha çok zorlaşır hale geliyor.


Peki Şifreleri Güvenli olmayanlar ne yapmalı yapacağınız en iyi şey tüm şifrelerinizi “Şifrenin en az sekiz karakter olması, bir büyük ve bir küçük harf içermesi, sıralı olmayacak şekilde sayı içermesi ve özel karakterlere sahip olması” bu kurallara uyarak yapmanızdan geçiyor eğer bu kurallara uyarak tahmin edilmesi zor bir şifre kullanırsanız tüm Şifreleriniz de İnternet Alemi’nde güvenliğiniz herkesten bir adım daha önde olur.