• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Selçuk Bayraktar'dan Solunum Cihazı Üretimine Destek Geldi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Haber & Gündem kategorisinde Alpha tarafından oluşturulan Selçuk Bayraktar'dan Solunum Cihazı Üretimine Destek Geldi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 29 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Haber & Gündem
Konu Başlığı Selçuk Bayraktar'dan Solunum Cihazı Üretimine Destek Geldi
Konbuyu başlatan Alpha
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alpha

Alpha

Moderatör
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
163
Puanları
48
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter üzerinden paylaştığı videoda şirket olarak yerli solunum cihazı üretimine destek verdiklerini açıkladı. Yerli bir firmadan 250 adet cihaz sipariş ettiklerini belirten Bayraktar, bunların ihtiyaç halinde kullanıma hazır olacağını da vurguladı.

Koronavirüsle boğuştuğumuz bu günlerde medikal cihazlar büyük önem arz ediyor. Virüs nedeniyle yoğun bakıma yatan hastaların sayısı artmaya devam ederken, enfekte olanların solunum sisteminde çok büyük hasarlar kalabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için şu anda en önemli aletlerden biriyse ventilatör olarak da bilinen suni solunum cihazları. Özellikle yaşça büyük hastalar, bu cihazı kullanmak zorunda kalabiliyor. Bu noktada vaka sayısının artmasıyla çok daha fazlasına ihtiyaç duyabileceğimiz ventilatörlerin üretimi büyük önem taşıyor.
Savunma sanayisinde önemli bir şirket olan Baykar'ın Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter üzerinde yaptığı videolu paylaşım ile şirket olarak 250 adet ventilatör sipariş ettiklerini duyurdu. Virüsle mücadelede çok önemli yere sahip olan bu cihazların yerli üretimine destek olmak ve üretimin hızlanmasını sağlamak için Biosys firmasına sipariş verdiklerini söyleyen Selçuk Bayraktar, Biosys'nin ürettiği ventilatörlerin şu anda başarılı bir şekilde kullanıldığını ve bu cihazların ihtiyaç halinde ülkemizde ya da yine ihtiyaç sahibi olan kardeş ülkelerde kullanılması için devletin ilgili kurumlarına hediye edileceğini belirtti.
 
Üst