• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Pinterest Nedir? Nasıl Pinterest Hesabı Açılır? Pinterest Kullanma İpuçları

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Pinterest kategorisinde Yunus tarafından oluşturulan Pinterest Nedir? Nasıl Pinterest Hesabı Açılır? Pinterest Kullanma İpuçları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 209 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Pinterest
Konu Başlığı Pinterest Nedir? Nasıl Pinterest Hesabı Açılır? Pinterest Kullanma İpuçları
Konbuyu başlatan Yunus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yunus

Yunus

Moderatör
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
143
Puanları
28
Pinterest Nedir?

Pinterest
kullanıcılara fotoğraf ve video yükleme olanağı sağlayan bir sosyal medya ağıdır.Kullanıcı ister kendi fotoğraf ve videolarını yükleyebilirken aynı zamanda başkalarının yüklediği fotoğraf ve videoları da paylaşabiliyor.Bu işleme ise “pinlemek” deniliyor.Pinterest'i web tabanlı bir pano veya bülten tahtası gibi düşünebilirsiniz ancak daha fazla kurumsal işlevselliğe sahip. Bunu bir yer imi aracı olarak da düşünebilirsiniz .İnsanlar genellikle web'de (veya Pinterest'te) buldukları resimleri farklı panolara (resim koleksiyonlarını kategorize etmek için kullanılır) sabitler veya saklar. Pinterest'te kaydedilen resimlerin çoğu tıklanabilir ve bulundukları orijinal web sayfasına yeni bir sekmede açılır,Örneğin, Pinterest tarifler için çok popüler bir araçtır. İnsanlar lezzetli yiyeceklerin görüntülerine göz atabilir, iyi görünen bir görüntüye tıklayabilir ve üzerlerine tıkladıklarında doğrudan tarif talimatlarına göre alınabilir. Ayrıca daha sonra erişebilmeleri için kendi tarif kartlarına kaydedebilirler.
Pinterest ayrıca bir sosyal ağdır. Kullanıcılar birbirlerinin görsellerini beğenerek, yorum yaparak, yeniden kaydederek ve birbirleriyle özel mesajlaşma yoluyla ulaşabilirler.
Pinterest tüm bu özellikleri sayesinde çok kısa bir zamanda yüksek bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.


Pinterest Hesabı Nasıl Açılır?Pinterest'i kullanmak tamamen ücretsizdir, ancak diğer tüm sosyal ağlar gibi, kullanmaya başlamak için bir hesaba ihtiyacınız vardır.Pinterest.com'da bir e-posta ve şifre ile ücretsiz bir hesap oluşturabilir veya mevcut Facebook veya Google hesabınızdan bir tane oluşturmayı seçebilirsiniz.Pinterest size ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş pimleri göstermeye başlayabilmeniz için takip etmek için en az beş kategori seçmeniz istenmeden önce adınız, yaşınız, cinsiyetiniz, diliniz ve ülkeniz gibi birkaç ayrıntı girmeniz istenecektir.

Pinterest Kullanımı
 • Ana Sayfa: Takip ettiğiniz kullanıcıların kaydettiği en yeni pinleri ve önceden kaydettiğiniz şeyleri temel alan yeni önerileri bulacağınız yer.
 • Keşfet: İzlenecek şeyler ve izleyecek kullanıcılar hakkında yeni fikirler bulmak için, yalnızca ana sayfa özet akışınıza yapışarak keşfedilemeyeceğiniz şeylere göz atmak için Keşfet sekmesini kullanın
 • İsminiz ve profil resminiz . Profilinize gitmek için istediğiniz zaman üç noktayı tıkladıktan sonra açılır menüde Ayarları düzenleyi seçtikten sonra açılan sayfanın solunda profilinize ulaşabilirsiniz.
 • Mesajlar: Bu küçük konuşma balonu simgesinin işaretidir. Takip ettiğiniz kullanıcılarla özel mesajlar gönderebilirsiniz.
 • Bildirimler: Bu, zil simgesi ile işaretlenmiştir . Etkileşimler ve öneriler burada ortaya çıkacaktır.
 • Ayarlar: Bu üç noktaile işaretlenmiştir . Ayarlarınızı değiştirmek veya hesabınızı yükseltmek için seçin.

 • Profilinize yaklaştığınızda ayrıca dört sekme göreceksiniz:
 • Panolar: Oluşturduğunuz tüm panoları görüntüler.
 • Pinler: Son zamanlarda sabitlediğiniz her şeyi görüntüler.
 • Denemeler: Kendiniz için denediğiniz tüm işaretler ve geri bildirimler bıraktı.
 • Konular: Bunlar ilgi alanlarınıza göre izleyebileceğiniz konulardır.
Devamı için takipte kalın.
 
Üst