• Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 7 Film Önerisi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Film & Dizi Önerileri kategorisinde Safak tarafından oluşturulan Girişimcilerin İzlemesi Gereken 7 Film Önerisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Film & Dizi Önerileri
Konu Başlığı Girişimcilerin İzlemesi Gereken 7 Film Önerisi
Konbuyu başlatan Safak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safak

Safak

Forum Şefi
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
168
Puanları
28
Konum
İstanbul
Girişimcilik ve başarı öyküleri üzerine yapılmış ve izleyiciye sunulmuş yüzlerce film bulunuyor ancak içlerinde bazı filmler varki birer başyapıt haline gelmiş. Siz girişimci adaylarımıza/girişimcilerimize önerebileceğimiz bu filmler hem sizlere yararlı bilgiler sunuyor olacak hem de ufkunuzu açarak yeni fikirlerinizi hayata geçirmenize yardımcı olacak. Ayrıca izlerken oldukça keyifli zaman da geçireceksiniz.


İşte Karşınızda Girişimcilerin İzlemesini Önerdiğimiz 7 Film

Filmler IMDB puanına göre sıralanmıştır. Şimdiden iyi seyirler dileriz


1) Umudunu Kaybetme - The Pursuit of Happiness (2006) ( IMDB: 7,9)

Listemizin başında Will Smith’in başrolünde bulunduğu ve Chris Gardner’ın hayat hikayesini canlandırdığı “Umudunu Kaybetme” filmi bulunuyor. Chris Gardner zaman içinde işinde ve eşiyle yaşadığı sıkıntılar sonucu zorlu bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Bu süreçte tüm sorunları oğluyla birlikte sevgi ve umutla aştığı bu hikayesinde, siz girişimcilerin bin bir zorluklarla karşılaştığınız bu yolda kendinizden parçalar bulacağınıza inanıyor ve asla umudunuzu kaybetmemenizi dileyerek izlemenizi öneriyoruz.

2) Sosyal Ağ - The Social Network (2010) (IMDB: 7,8)

İşte karşınızda tüm dünyanın severek kullandığı en popüler sosyal medya uygulamalarından Facebook’ un kuruluş hikayesi.. İlk olarak Facemash olarak kullanılan daha sonra Facebook’a evrilen bu uygulama Mark Zuckerberg’in ve arkadaşlarının Facebook’ u nasıl kurduğu, tüm dünyaya nasıl yaydığı filmde başarıyla sunuluyor. Keyifle izleyebileceğiniz eğlenceli bir girişimcilik filmi.

3) Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler- Thanks For Smoking – (2005) (IMDB: 7,6)

Öneri olarak sunabileceğimiz bir diğer filmimiz ise girişimciliğin temel taşlarından birisi olan pazarlamanın akılcı bir senaryoyla sunulduğu Thanks For Smoking (Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler) filmi. Filmin baş karakteri Nick Naylor, dünyanın en tanınmış tütün ve sigara firmalarından birinde çalışmaktadır. Çalıştığı şirketin ve sattığı ürünün prestijini korumak için zorlu bir kampanya başlatan Nick doğru ve zamanında atılan adım ve taktiklerin satılması zor bir üründe bile nasıl işe yarayıp başarıya ulaştığını gözler önüne sürüyor.

4) Silikon Vadisinin Korsanları - Pirates Of Silicon Valley (1999) (IMDB: 7,3)


1999 yapımı bu film ise büyük hayranlık duyulan iki başarılı ismin (Steve Jobs ve Bill Gates’in) üniversite yıllarındaki kesişmelerinden başlayarak günümüzde devleşmiş olan Apple ve Microsoft şirketlerini nasıl kurdukları ve bu şirketlerin nasıl çıkışa geçtiği aktarılıyor. Film boyunca ikili arasındaki çekişme ve rekabeti,yaratıcıklarını,dehalarını tüm ayrıntılarıyla görüyoruz.

5)The Founder – Kurucu (2016) (IMDB: 7,2)

Ünlü aktör Michael Keaton’ın filmin başkarakteri Ray Kroc’ı canlandırdığı 2016 yapımı bu filmde 1954’te Milkshake makineleri satan gezgin satıcı Ray Kroc’un zengin olma hayalleriyle o esnada Mac ve Dick McDonald kardeşlerle ve Mcdonalds restoranıyla tanışmasını, hepsinin biraraya gelerek işleri büyütmesini ve Mcdonalds’ı restoran zincir haline getirip günümüzdeki popülerliğini nasıl kazandığının zorlu ve hırslı mücadelesini konu ediniyor.

6) Startup.com (2001) (IMDB: 7,1)

Sıradaki film önerimiz belgesel türündeki Startup.com filmi. Belgeselde iki hevesli internet girişimcisi Kaleil Isaza Tuzman ve Tom Herman’ın sıfırdan kurdukları GovWorks.com adlı bir yazılım şirketi ele alınıyor. Bu süreçte uzun uğraşlar sonunda yaşadıkları başarı,heyecanlar,sevinçler ve ardından gelen başarısızlık ve çöküş hikayesini tüm gerçekliğiyle gözler önüne seren bu filmde riskler, yatırım bulma sürecindeki yaşanan sorunlar, girişimcilik hakkında faydalı olabilecek pekçok bilgi ve ders bulunmakta…

7) Zeka Parıltısı - Flash of Genius (2008) (IMDB: 7,0)

Yine bir gerçek yaşam öyküsü ve yine muhteşem bir film. Greg Kinnear’ın başrolünde bulunduğu ve Robert Kearns’ı canlandırdığı bu film;üniversitede hocalık yapan Robert’ın uygunsuz hava koşullarına karşı geliştirdiği araba sileceği prototipini Ford şirketine sunmasıyla şirketin yaptığı büyük haksızlığı konu alıyor. Filmin ana karakteri bunun üzerine tüm zekasını,azmini,inancını ve cesaretini kullanarak şirketle büyük bir dava ve patent mücadelesine girişiyor.Filmin izleyiciye verdiği en büyük mesaj ise; herhangi bir şey için gösterdiğiniz inanç ve azmin bir gün yerini mutlaka başarıya bırakacağıdır.
 
Üst