Neler yeni

Hoşgeldiniz Google Ailesi | Webmaster Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Soru Sor

Topluluğumuzda Soru Sorun ve Yanıt Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Alanınızda Uzman Olun

Bizimle İletişime Geç

Teknik Destek İçin Kullanınız.

  • Ücretsiz Eğitimlerimiz İle Sizlere Hizmet Vermekteyiz! Yeni Nesil Webmaster Forumu!
  • Merhabalar!, Her Ay Siz Değerli Takipçilerimize Ücretli Vip Olan Yazılımlardan 1 Adet Ücretsiz Veriyoruz! Lütfen takipte kalın ve detaylar için duyurular kategorisine göz atmayı unutmayın!

    Bu metni kapatmak için sağ da bulunan " x " e tıklayınız.

DUYURU !! Forum Kuralları!

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Duyurular kategorisinde Anestezy tarafından oluşturulan Forum Kuralları! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,800 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Duyurular
Konu Başlığı Forum Kuralları!
Konbuyu başlatan Anestezy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Anestezy
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anestezy

Yönetici
Katılım
7 Kas 2019
Mesajlar
671
Tepkime puanı
298
Puanları
63
Web sitesi
googleailesi.com
TEMEL KURALLAR VE HUKUKA UYGUNLUK
MADDE 1- (1) Bu kuralların hedefi; forumun genel işleyişini ve yönetim kurulu forumumuzda genel kurallar ve ticari kurallar ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı hükümlerine göre düzenlemektir.

Kapsam
MADDE 2-
(1) Bu kuralların kapsamlıı; forum genelindeki tüm iletiler ve kayıtlı üyelerdir.

Tanımlamalar
MADDE 3-
(1) Kuralların uygulanmasında; platform ve forum tanımları googleailesi.com'u ifade eder.
(2) Kurallardaki uzaklaştırma yaptırımlarında belirlenen süreler alt ve üst sınırları ifade eder.Bu sınırlar yaptırım süresine dahildir.

Üyelerin sorumluluğu
MADDE 4-
(1) Bu platformdaki her üye; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari işlerinden sorumludur.

(2) Üyelerin forumda belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları bu maddenin 1. fıkrası hükümlerine tabidir.

T.C. Mevzuatına aykırı haller
MADDE 5-
(1) Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası , 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5651 sayılı kanun ve ilgili diğer kanun/yönetmelik hükümlerine aykırı hiçbir ileti yazılamaz,ticari eylemlerde bulunulamaz ve paylaşım yapılamaz.

Hukuki uyuşmazlıklarda googleailesi.com'un sorumluluğu
MADDE 6-
(1) 5.maddenin 1. fıkrasına göre ortaya çıkabilecek bir hukuki uyuşmazlıkta adli/kolluk makamlarına sunulmak üzere tüm veriler (Log kayıtları ve IP adresleri) 5 (beş) yıl süreyle saklanır.


İKİNCİ BÖLÜM: İLETİLERİN VE PAYLAŞIMLARIN DÜZENİ
Anlamsız iletiler ve paylaşımlar ile ileti sayısının artırılması amacı
MADDE 7-
(1) Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde;

(2) Forumdaki ileti sayısını artırma güdüsü ile hareket edilmesi halinde;

üyenin iletisi silinerek uyarılır.Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 1 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

Hukuka ve adaba aykırı haller
MADDE 9-
(1) Her üye ; toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlâka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür.

(2) Bu maddenin 1. Fıkrasında yer alan yükümlülüklere aykırı hareket eden üyeler 2 ila 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır

İçeriği suç teşkil eden ve ilgili kanun hükümlerine aykırı paylaşımlar
MADDE 10-
(1) Forumda yazılan iletilerde aşağıdaki unsurları ihtiva eden hususların varlığı ve bu içerikleri barındıran her türlü platformun tanıtımı halinde üye 1 aydan az olmamak üzere forumdan uzaklaştırılır:

a) Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına aykırı suç teşkil eden her türlü içerik
b) 957 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na ve ilgili diğer kanun hükümlerine göre yasal hak sahibi veya dağıtıcısının izni olmadan paylaşılan müzik (mp3), film ve diğer fikir ve sanat eserleri
c) 5651 sayılı kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu çerçevesinde katalog suçlarına ve genel hükümlere tabi yetişkin içerik.

Hacking haberleri ve paylaşımı
MADDE 11-
(1) Hukuka aykırı yollarla ele geçirilen web sitelerine ait haberler aşağıda yazılı haller dışında gövde gösterisi veya bu eylemi gerçekleştiren grubu övmek ve desteklemek maksadıyla paylaşılamaz, yayınlanmış haber konularına bu maksatla ileti yazılamaz.

a) Basına yansımış veya toplum veya dünya nezdinde infial uyandırma niteliğini haiz haberler

(2) Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket eden üye 5 ile 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

İleti yazma şekli
MADDE 12-
(1) Üye, forumdaki yazılarının tamamını kalın (bold), eğik (italik) veya büyük harflerle yazmak yasaktır.

(2) Üye, forumda bir konu içerisinde art arda 2 veya üzeri ileti yazamaz.

(3) Yukarıdaki yükümlülüğe aykırı hareket eden kişinin iletisi düzenlenir.Bu tutumun devam ettiği saptanırsa üye; 1 ila 3 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

ATATÜRK ve diğer 3. şahıslar aleyhine yazılan iletiler
MADDE 13-
(1) Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ULU ÖNDER Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şahsına ve topluma kazandırdıklarına ilişkin 5816 sayılı ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN'a aykırı ve toplum vicdanına sığmayan hiçbir ileti yazılamaz,paylaşım yapılamaz,ticari eylemde bulunulamaz.

(2) Üyeler, dünya ülkelerinin devlet başkanları,devlet büyükleri,siyaset ve din adamları ve diğer 3. şahıslar aleyhine konusu suç teşkil eden hiçbir paylaşımda bulunamaz,ileti gönderemez ve ticari eylemlerde bulunamaz.

(3) Bu maddenin 1. fıkrasına aykırı hareket eden üye; süresiz, bu maddenin 2. fıkrasına aykırı hareket eden üye; 5 ila 30 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: FORUM DÜZENİ

Yanlış kategoride açılan konular
MADDE 14-
(1) Forumda uygun olmayan kategoride yapılan paylaşım ve ticari nitelikteki konular yönetimce uygun kategoriye taşınır.

(2) Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket edilmeye devam edilmesi halinde üye; 2 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

Üyelik bilgilerinin paylaşılması
MADDE 15-
(1) Üyenin, forumdan süreli veya süresiz uzaklaştırılmış başka bir kişi ile üyelik bilgilerini (şifresini) paylaştığı ve cezalı üye tarafından bu hesaba girişi tespit edildiği takdirde;

hesabını bilerek yada bilmeyerek paylaşan üye 1 ila 3 Ay süresince forumdan uzaklaştırılır.

Kişilik haklarına saldırının ve hakaret fiilinin gerçekleşmesi
MADDE 16-
(1) Forumda diğer üyelere karşı 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 24. ve 25. maddelerine aykırı; kişilik hakkına saldırının ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 125.maddesine aykırı;hakaret fiilinin gerçekleşmesi durumunda;

üyenin iletisi uyarılmadan silinir ve ye 5 ila 60 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

Forum yönetimi hakkında görüş ve düşünceler
MADDE 17-
(1) Yönetim tartışma görüş ve düşünceler forum forumu genel kuralları dairesinde belirtilir.

(2) Yönetim aleyhine gerçekleştirilebilir, içerik suç yönetimi ve hakaret eylemleri ve kişisel haklarına saldırı durumu Türk Ceza Kanunu ve ilgili diğer yönetmeliklere göre ona göre yasal şikayet ve dava hakkına sahiptir. Ayrıca ilgili üye forumdan, hakaretinin derecesine göre 10 günden az olmamak üzere uzaklaştırma cezası alıyor.

(3) Yönetimin olduğu kararlar neticesinde mağdur olmuş düşünen onu üye mağduriyetinin giderilmesi talebinde bekliyoruz.

a) yıkım fıkraya göre forumdan haksız bir sebeple uzaklaştırıldığını düşünüyorumen üye, [email protected] e-posta adresiniz gerekçeli savunmasıyla aynı zamandakirak ceza cezai işlemin forumu kurallarına aykırığını belirtip uzaklaştırma cezası uzaklaştırılabilir veya indirilmesi mümkündür.
b) Taleplerin asılsız olması veya forum kuralları ile ahlak ve adaba aykırı böyle iletilmesi halinde uzaktaki uzaklaştırma cezasına en az 30 gün süre eklenir.

(4) hazırlanan 1.fıkra, 2.fıkra ve 3.fıkra (a, bentleri hariç) hükümlerine aykırı hallerde üye, forumdan 10 gün boyunca temizlenir.

Suçlamayı kanıta dayanması
MADDE 18-
(1) Forum dahilinde veya başka gerçek ya da sanal platformlarda ticari eylemlerde mevcut gerçek / tüzel kişiler hakkında şu anda *************** ve benzeri suçları içeren isnatlarda bulunulamaz.Bu yerdece mağdur edilmeden ileri süren üye olmak adli / kolluk makamlarına üye olun.

(2) büyüyen fıkraya göre mağdur olmuş ileri süren üye isnadını (iddiasını) ispatla yükümlüdür. İsnadını delile dayandırmayan üye 3 gün boyunca forumdan kaldırılır.

Din, dil ve ırk ayrımcılığı ile siyasi söylemler -
MADDE 19-
(1) Hiçbir üye forumu dahilinde herhangi bir konu bulunmuyor, herhangi bir konu bulunmuyor, açık ve kapalı ayrımı içeriğinde, siyasi (ideolojik) ve ırkçı söylemleriyle toplum vicdanını zedeleyen mesajı yazamaz, paylaşım yapamaz, ticari eylemleri bulunamaz:

a) Avatar
b) İmza
c) Üye profil kısımları
d) Forum geneli mesajlaşma tabloda

(2) Hiçbir üye forum dahilinde siyasi (ideolojik) tartışma yaratacak konu açamaz, açılan konulara bu unsurları bulamazsınız.

(3) Bu şehirde 1. ve 2. fıkrası yükümlülüklerine uymayan üye 3 ila 5 gün boyunca forumdan kaldırılır.

Uzaklaştırılan üye ismi paylaşım ve ticaret yapma
MADDE 20-
(1) Bu platformdan kaldırılan üyeler ile ilgili hareket eden üye uyarılır. Bu tür üyelerinizin mesajı yazılması, konuların sıralanması, paylaşımda bulunulması veya ticari olarak yönlendirilmesi hallerinde;

üye 1 ila 3 Aydaki forumdan uzaklaştırılır.

Birden fazla üyeliğe sahip olunması
MADDE 21-
(1) Forumda birden fazla üyeliğe sahip olunamaz. sebebini forumda açılan ilgili konuya ihtiyacınız belirtmek zorundadır.

Rahatsızlık veren tanıtımlar
MADDE 22-
(1) Özel mesaj (pm) aracılığıyla üyelerimizi sürekli rahatsız ederek web sitesi, ürün tanıtımları yapılamaz.

(2) yapılması fıkra yükümlülüklerine aykırı hareket eden üye uyarılır.Bu tür tanıtımlar yapılmaya devam ediyor burada üye üye 5 ila 15 gün boyunca forumdan kaldırılır.

Başka iletişim kanallarında gelenen haller
MADDE 23-
(1) Bu platform dışında başka yerlerde iletişim kuruluyor, hakaret fiili, kişilik haklarının ihlali gibi hallerde üye adli / kolluk makamlarına bağlanılıyor.

(2) Bu platform üzerinde haberleşip başka iletişim kuruluyor, planlanan ticari eylemlerde ************** orada mağduriyet yapıyorsa, bu kanallardan önce kayıtlar delilliğini yapıyor haizdir.


DÖRDÜNCÜ BÖLÜM: TİCARİ EYLEMLERİN DÜZENLENMESİ VE DEVAMLILIĞI

Satış konularının kasten engellenmesi
MADDE 24-
(1) Forumda açılan ticari nitelikteki bağlantılar kasti hareketlerle engelleme sırasında mesaj yazılamaz ve konu sahibi hakkında başka sınıfilerde ticaretini engelleyici içerisinde yazılamaz.

(2) temizlemek fıkra işlevülüğüne aykırı.

Başkasına ait ticari malların satışı
MADDE 25-
(1) Başka bir gerçek / tüzel kişilere ait web sitesi, yazılım, alan adı (alan) ve bu kurallarda yazılı değil, gerçek değerlerin satılması halinde;
satış konusunda bu durum için belirtilmek zorundadır. Buradaki sultanlar aykırı hareket eden ve aracılık yerlerini mağduriyete sebebiyet veren üye; sınırsız temizleme forumdan kaldırılır.

Açıkça sömürüye sebebiyet veren sözleşmeler
MADDE 26-
(1) Ticari özellikliği haiz olan değerlerin satıldığı bir başkasının zor durumundan veya bilgisizliğinden istifade etmek maksadıyla aşırı sömürüye sebebiyet verilecek şekilde kullanılabilir değer satımı yapılamaz.

(2) dağıtım fıkraya göre kendi menfaatlerini ticari takımın gereği fazla tutan sözleşmeler geçersiz sayılır.

(3) Bu madde yükümlülüklerine aykırı hareket eden üye 30 gün boyu forumdan uzaklaştırılır.

Reklam verenlerin hakları
MADDE 27-
(1) Reklam dünyasında farklı kollarda faaliyet gösteren reklam verenlerin haklarını gasp etmek için hileye bakıyor edilemez, buradakilerin başında bir eylem gerçekleştirilemez.

(2) arıtma fıkra yükümlülüklerine aykırı hal ve davranışlar sergileyen öğrencilerin silinmiş ve üye 10 ila 365 gün içerisinde forumdan uzaklaştırılır.

Başka platformlara ait üyeliklerin ve veri tabanının (veritabanı) satışı
MADDE 28-
(1) Forumda, Gittigidiyor ve Adwords gibi tarafta başı, gösterim odaklı ve satış ortaklığında olan webmasterlara yönelik büyük reklam platformlarının üyelikleri satıldı. ( Adsense hariç )

(2) Forumda yapılan veritabanı (veritabanı) satışlarında üye; bu sayfadakilerden birinin ait olduğu ispatla mükelleftir.Bu tip değerler Türk Ceza Kanunu ve ilgili diğer kanun hükümlerine aykırı olmamak şartıyla satış sebebi olabilir.

(3) Bu odada 1. ve 2. fıkrası şartlarına aykırı haller sergileyen üye 2 gün boyunca forumdan uzaklaştırılır.

Satım / takas konusu değerin belirliliği ve haklarının
MADDE 29-
(1) Forumda satış / takası yapılmak istenen hizmet, web sitesi ve diğer ticari niteliklerin olduğu yerlerde hazırlandı ve diğer tüm nitelikleriyle belirleyicidir.

a) Satım konusu ürüne ait en az 1 adet gerçek veya temsili görsel eklemek.

(2) Bu değerlerin satım ve takas konusu olabilmesi için olması gereken müşteri adayının şartı belirtilmelidir ve satıcı bu hali ispatla yükümlüdür.

(3) Bu odada 1. ve 2. fıkrası yükümlülüklerine aykırı hareket eden, özel mesaj yoluyla ticari gözetleme devam ediyor çalışan, forum kurallarına ve ilgili yönetmeliklerine aykırı davranan üye 10 gün boyunca forumdan çıkarıldı.

**** Üye kullanıcı isimleri site isimleri .com .net gibi alan adlarıyla açmak kesinlikle yasaktır. ***

FORUM TİCARET KURALLARI ;

Forum' da ticaret yapmak isteyen üyelerimiz en az 2 ay üyelik süreci bulunmalı + ticaret onayı almalı ( Tc Numarası ) Profil sayfasından Tc numarası eklenebilmektedir.) Aksi olduğunda uyarı verilecek daha sonra uzaklaştırılacaktır.EK OLARAK

Herhangi bir yönetim üyesinden şikayetçi iseniz;
[email protected] ( sadece yönetim şikayetleri için kullanılmalıdır. )Yukarıda belirtilen kurallar açık ve net olup gerekli tüm işlemler yapılacaktır.
 

Yazar: Anestezy
Makale Başlığı: DUYURU !! Forum Kuralları!
Kaynak URL: Google Ailesi | Webmaster Platformu-https://googleailesi.com
Teklif & Paylaşım Kuralları: Kaynağın dahil edilmesi şartıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya yazarın izni olmadan başka bir yerde yayınlanamaz.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8